Silvestr Szabó - foto natura Silvestr Szabó - foto natura Silvestr Szabó - foto natura


Lake Baringo I. - Keňa
Velké sladkovodní jezero ,, Lake Baringo,, je útočištěm pro více než 470 druhů ptáků, kteří jsou jeho hlavní atrakcí na přilákaní turistů. I přes velký počet kempů je jezero tichou klidnou oázou uprostřed vyprahlé země, která připomíná severní pouště. Lake Baringo je dalším z vodních útvarů, které leží na dně zemské jizvy Velké příkopové propadliny která protíná východ Afriky od severu směrem dolů k jihu. Lake Baringo je s 130 km² po velkém ,,Lake Turkana,, druhým nejsevernějším a největším sladkovodním v Keni. Jezero není oficiálně zařazeno jako chráněná oblast, ale i tak musíte platit. Na cestě k jezeru, Baringo jsou mýtné brány kde naštěstí zaplatíte cca 200-300 keňských šilinků (cca 150Kč) na osobu (nerezidentům) co je přijatelná částka oproti 80 USD budete muset zaplatit v některých národních parcích. Kolem jezera je dost velice solidních až luxusních kempů a hotelů , tak že s ubytováním není problém. I když budete bydlet v sředu panenské přírody plné ptactva, je třeba dávat si pozor proto že ve vodě nejsou žádnou vzácností jak krokodýli tak hroši.

Velké sladkovodní jezero ,, Lake Baringo,,  je útočištěm pro více než 470 druhů ptáků, kteří jsou jeho hlavní atrakcí na přilákaní turistů.  I přes velký počet kempů je jezero tichou klidnou  oázou uprostřed  vyprahlé země, která připomíná severní pouště. Lake Baringo je dalším z vodních útvarů, které leží na dně zemské jizvy Velké příkopové propadliny  která protíná východ Afriky od severu směrem dolů k jihu. Lake Baringo  je s 130 km² po velkém ,,Lake Turkana,,  druhým nejsevernějším a největším sladkovodním v Keni.
Jezero není oficiálně zařazeno  jako chráněná oblast, ale i tak musíte platit. Na cestě k jezeru  Baringo jsou mýtné brány kde  naštěstí zaplatíte cca 200-300 keňských šilinků (cca 150Kč) na osobu (nerezidentům) co je přijatelná částka oproti 80 USD  budete muset zaplatit v některých národních parcích.

Lake Baringo

Lake Baringo

Lake Baringo
Lake Baringo


Lake Baringo
Lake Baringo - Hroch obojživelný (Hippopotamus amphibius)

 


Lake Baringo
Lake Baringo - ubytování kolem jezera

Lake Baringo
Lake Baringo

Lake Baringo
Lake Baringo - Hroch obojživelný (Hippopotamus amphibius)


Lake Baringo
Lake Baringo - u vody je třeba dávat pozor kam šlapete

Lake Baringo
Lake Baringo

Lake Baringo
Lake Baringo - stan je na přespání u  vody postačující

Lake Baringo
Lake Baringo mladý Krokodýl nilský (Crocodylus niloticus)

Lake Baringo
Lake Baringo

Kolem jezera je dost velice solidních až luxusních  kempů a hotelů , tak že s ubytováním není problém. I když budete bydlet v sředu panenské přírody plné ptactva, je třeba dávat si pozor proto že ve vodě nejsou žádnou vzácností jak krokodýli tak hroši.
přidat komentář
autor *
název *
e-mail
www
komentář *
* (do políčka opište kód z obrázku)Veškerá práva vyhrazena, jakékoliv použití zde zveřejněných snímků podléhá písemnému souhlasu autora! Copyright © Silvestr Szabó 2005